ISAF World Sailing

WOPR 601 100 100

Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza pomaga spełniać marzenia!

Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza pomaga spełniać marzenia!

13.09.2012

Akcja Spełniamy Marzenia jest nową inicjatywą Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza. Celem projektu jest realizacja rejsów po Zatoce Gdańskiej dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.

„Od trzech lat realizuję Program Edukacji Morskiej w Gdańsku i mam szansę obserwować ile radości daje dzieciom kilka godzin spędzonych na wodzie! Wszystkie problemy zostają na lądzie, podczas rejsu liczy się tylko załoga i wspólny cel. Pokazujemy im co można w życiu zrobić i co osiągnąć. Poszerzamy im horyzonty” – mówi Mateusz Kusznierewicz, założyciel Fundacji Navigare.

Każdy z organizowanych przez Fundację rejsów będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej. Program projektu kładzie nacisk na indywidualny rozwój młodych ludzi oraz kształtowanie i rozwijanie pozytywnych cech charakteru. Aktywny wypoczynek połączony z nabywaniem nowych umiejętności, a przede wszystkim budowaniem wzajemnego zaufania i atmosfery zdrowej, sportowej rywalizacji jest doświadczeniem, którego efekty procentują nie tylko w sporcie, lecz także w wielu aspektach codziennego życia.
„Zależy nam na tym, aby rejsy były lekcją pozytywnego myślenia i budowania poczucia pewności siebie. Nie wolno zapominać, że dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji potrzebują nie tylko opieki, pomocy materialnej, lecz także wsparcia i motywacji. Chcemy, aby uczestnicy rejsów nabrali wiatru w żagle, nie bali się marzyć, uwierzyli we własne możliwości i śmiało sięgali po wyznaczone sobie cele” – mówi Mateusz Kusznierewicz.

Wszystkie rejsy rozpoczynać się będą w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku. W trakcie szkolenia Mateusz Kusznierewicz opowiadał będzie o teorii żeglarstwa i bezpieczeństwie na wodzie. Po zajęciach teoretycznych młodzież wypłynie na wody Zatoki Gdańskiej na pokładach pełnomorskich jachtów, pod okiem Mateusza i doświadczonych instruktorów. Podczas rejsów uczestnicy będą mieli możliwość wykorzystania w praktyce nabytej wiedzy. Dzień spędzony na wodzie zakończy się regatami, po których nastąpi wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Uzyskaniu środków na realizację projektu służyć ma wyjątkowa aukcja charytatywna. Każdego miesiąca realizowana będzie licytacja unikatowego przedmiotu przekazanego na ten cel przez osoby i instytucje wpierające Fundację. Właśnie rozpoczęła się aukcja statecznika brązowego medalisty z Londynu - Przemka Miarczyńskiego. Zaraz po powrocie z Igrzysk Olimpijskich, Przemek przekazał Fundacji Navigare statecznik ze swojej olimpijskiej deski, klasy RS:X. To nie lada gratka zarówno dla zapalonych deskarzy, jak i dla wszystkich kibiców naszej reprezentacji olimpijskiej. Statecznik można licytować do 21 września w serwisie Allegro.

„Cieszę się, że niewielki kawałek mojej deski, która przyniosła mi sukces na Igrzyskach Olimpijskich, przyczyni się do realizacji tego wspaniałego projektu – mówi brązowy medalista z Londynu – Mam nadzieję, że rejs stanie się dla niektórych jego uczestników początkiem żeglarskiej przygody i pomoże w dalszym rozwoju osobistym tych młodych ludzi. Namawiam wszystkich do uczestnictwa w tej licytacji bo to bardzo szczytny cel!”

Już we wrześniu w pierwszy w życiu rejs wypłyną dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, przy ul. Lutniowej 30 w Gdańsku.

Informacje o kolejnych aukcjach pojawiać się będą na stronie: www.fundacja.kusznierewicz.pl

Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2624173450


Zapraszamy do licytacji!

Ostatnie aktualności

Karolina Winkowska zwycięża w pierwszych zawodach 2015 Pucharu Świata VKWC w Kitesurfingu Freestyle

Karolina Winkowska zwycięża w pierwszych zawodach 2015 Pucharu Świata VKWC w Kitesurfingu Freestyle

29.03.2015 Karolina Winkowska ( Ford, Egypt, Slingshot ) zwycięża w pierwszych zawodach Pucharu Świata VKWC ( dawniej PKRA ) w Kitesurfingu Freestyle 18-29.03.2015 w Dakhla w Maroku. Katarzyna Lange i Helena Brochacka na miejscu 9. czytaj więcej

Szkolenie sędziów międzynarodowych ISAF 27-29.03.2015 r

Szkolenie sędziów międzynarodowych ISAF 27-29.03.2015 r

28.03.2015 Minął dokładnie tydzień od ostatniego szkolenia ISAF (Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej) w Narodowym Centrum Żeglarstwa, a na naszym koncie odnotowujemy kolejny sukces organizacyjny, będący zasługą owocnej współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i NCŻ z ISAF. czytaj więcej

Puchar Księżniczki Sofii 28.03-4.04

Puchar Księżniczki Sofii 28.03-4.04

27.03.2015 W dniu jutrzejszym na Majorce rozpoczynają się 46 regaty o Puchar Księżniczki Sofii. W rywalizacji weźmie udział ponad 800 zawodników z 59 krajów we wszystkich klasach olimpijskich oraz kitesurfingu. Wśród zgłoszonych jest 29 naszych reprezentantów. czytaj więcej

zobacz pozostałe aktualności

Galeria

Konferencja prasowa PZŻ i ENERGA SA.

Konferencja prasowa PZŻ i ENERGA SA.

zobacz galerię

Klasy regatowe

Windsurfing RS:X

Windsurfing RS:X

Olimpijska klasa windsurfing RS:X

Star

Star

Jedyna olimpijska dwuosobowa łódź kilowa.

470

470

470 to dwuosobowa klasa żaglówek.

49er

49er

49er to jacht typu skiff, będący klasą olimpijską od 2000 roku.

Laser

Laser

Laser - nazwa licznej serii typów żaglówek, będących ścisłymi (stoczniowymi) monotypami.

Finn

Finn

Jednoosobowa klasa łodzi żaglowej. Od roku 1952 obecna na wszystkich olimpiadach.

zobacz galerię klas

Reklama

Partner główny
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Sponsor Główny
Energa
Sponsor
Volvo
Programy
Pływam bez promili
Energa Sailing
Gdynia
Wspieramy Klub
Partnerzy
Polska
Gdańsk
My Live Regatta
Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych
COMS
Polska
Wiatr i Woda
Boatshow
Prawo Sportowe
Rehasport
Patronaty medialne
Żagle
TVP
Trojka
Onet
PAP
Partnerzy medialni
WIATR
SailBook.pl

sailnews.pl
Portal Żeglarski
Tawerna Skipperów
Partner techniczny
DAD Sportswear